Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hloušek: Cítíme úlevu, ale musíme už přemýšlet nad další sezonou

22. 6. 2009

Po loňském výborném osmém místě se ziskem 48bodů se letos svěřencům trenéra Hlouška příliš nevedlo. O své setrvání v soutěži bojovali až do posledního kola a až díky vítězství nad Královým Dvorem 4:0 si definitivně zajistili záchranu v soutěži.

Podařilo se Vám zachránit třetiligovou soutěž, jak se cítíte po posledním zápase, který rozhodl o všem?
Cítíme samozřejmě úlevu. Jedna z mých povinností je udržení Jablonce v třetí lize, která je pro ligový tým nezbytná. Z toho důvodu je to určitě úleva a spokojenost, ale už teď musíme přemýšlet nad další sezonou, abychom se nedostali do podobné situace jako letos a dokázali jsme naše hráče posunout do prvoligového A-týmu. Celkově chci aby sezona byla úspěšnější a lepší jak ta letošní.

Před posledním kolem spolu s vámi bojovali ve stejný čas o sestup ještě hráči Letohradu a Náchodu-Deštné. Sledovali jste vývoj utkání vašich soupeřů v boji o záchranu?
Trošičku určitě. Náš vedoucí Pavlín Jirků byl v kontaktu s ostatními stadiony, kde se hrály zápasy, které nás zajímaly. Po očku jsme to sledovali a věděli jsme jak se to vyvíjí.

Jak vy osobně vnímáte třetiligovou soutěž, v niž působí kromě týmů i rezervy prvoligových celků, které se zejména v reprezentačních pauzách a v přituhujícím bojí o záchranu notně posilují?
Tak toto není otázka pro mě. Za sebe bych osobně přivítal jen soutěž juniorek. Pod tlakem hrát třetí ligu pro ty mladé hráče není vůbec jednoduché. Právě tím tlakem je dostáváme do situace, kdy někdy nemůžou naplno využít svůj potenciál, což by třeba mohli, kdyby juniorky hrály mezi sebou. Nikdo by nesestupoval, nikdo nepostupoval a ty týmy by měly rovné podmínky ve všech zápasech. Myslím si, že pro celý český fotbal by to bylo lepší. Samozřejmě neznám pozadí, administrativu, ale k tomu by se museli vyjádřit kompetentní osoby. Z mého pohledu by ale soutěž juniorek byla určitě vhodnější.

Povedlo se Vám zachránit soutěž, jaký je další plán juniorky Baumitu?
Po zápase měli kluci rozloučení se sezonou a 9.července se opět sejdeme.

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>